جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, October 25, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

هفته زبان عربی در ساراتوف

شهر ساراتوف میزبان هفته زبان عربی در نیمه دوم ماه دسامبر است.

  

اولین نشست کمیته برگزاری هفته فرهنگی زبان عربی ماه نوامبر در مجموعه اسلامی شهر ساراتوف برگزار شد.

مجموعه برنامه‌ها و مراسم‌هایی از تاریخ 18 تا 24 ماه دسامبر، در آستانه روز جهانی زبان عربی برگزار خواهد شد. "مقدس حضرت بیبارسوف" ریاست این نشست را به عهده داشت. "احمد حاجی محمداف" معاون "مقدس حضرت"، "الیاس حاجی باگاتیروف" رئیس دفتر اداره دینی مسلمانان ساراتوف، "فانل حشرت بیبراسوف" امام جمعه شهر ساراتوف، "رستم عبدالمانوف" رئیس سازمان فرهنگی-روشنگری و همچنین نمایندگان مدرسه علمیه "شیخ سعید" از جمله شرکت کنندگان در این کمیته بودند.

شرکت‌کنندگان در این نشست به بررسی برنامه مراسم هفته فرهنگی پرداختند. بر این اساس هجدهم ماه دسامبر میزگردی با موضوع بررسی مشکلات آموزش زبان عربی در شرایط کنونی برگزار خواهد شد. علاوه بر این، در طول هفته، به هنگام عصرگاهان در مجموعه اسلامی سخنرانی با موضوعات زبان عربی برگزار خواهد شد. در انتهای هفته زبان عربی جشن مخصوص کودکان نیز اجرا خواهد شد.


انتظار می رود که متخصصین حوزه آموزش زبان عربی از مناطق مختلف کشور در این مراسم حضور یابند. گفتنی است که زبان عربی برای مسلمانان از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که زبان قرآن است، احادیث پیامبر اکرم به این زبان می باشند، کتب و منابع اسلامی دیگر به زبان عربی کتابت شده اند؛ بنابراین، هفته زبان عربی، با هدف عمومی نمودن آموزش زبان عربی برگزار می شود.

لازم به ذکر است که در تاریخ 18 دسامبر سال 1973 مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامه‌ای زبان عربی را در لیست زبا ن های رسمی و کار این مجمع قرار داد.

منبع خبر: اداره دینی مسلمانان ساراتوف

http://dumso.ru/news/v-saratove-projdet-nedelya-arabskogo-yazyka.html

 شماره خبر : 661      تاريخ : 2017/11/15        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :