جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, October 25, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

اجلاس روحانیون اسلامی در نالچیک

ضرورت بررسی نقش و جایگاه اسلام در تحکیم دولت روسیه، روابط بین مذهبی، بین ملیتی و مذهبی-دولتی در روسیه از جمله دلایل برگزاری کنفرانس «نقش و جایگاه اسلام در تقویت دولت روسیه» در شهر نالچیک بود.

  

اولین همایش روحانیون جوان قفقاز شمالی با موضوع «نقش و جایگاه اسلام در تقویت دولت روسیه» در شهر نالچیک برگزار شد.

به گزارش آژانس خبری جمهوری" کاباردینو-بالکاری"، این همایش در چارچوب برنامه انجام گرفته توسط اداره دینی مسلمانان این جمهوری با همکاری مرکز هماهنگی مسلمانان قفقاز شمالی، و بنیاد حمایت از فرهنگ اسلامی و علوم و آموزش برگزار گردید.

فعالان مذهبی، نمایندگان دستگاه‌های دولتی، سازمان‌های اجتماعی و رسانه‌های گروهی از جمله شرکت‌کنندگان در این کنفرانس بودند. "اسماعیل بردیف" رئیس مرکز هماهنگی مسلمانان قفقاز شمالی، رئیس اداره دینی مسلمانان جمهوری کاراچایف-چرکسی، "صلاح مژیف" رئیس اداره دینی مسلمانان چچن و همچنین "محمد رامی العبید" مدیر دپارتمان امور اسلامی منطقه حلب سوریه از جمله شرکت‌کنندگان در این نشست بودند.

به گفته دزاسیژایف رئیس اداره دینی مسلمانان کاباردینو-بالکاری، ضرورت بررسی نقش و جایگاه اسلام در تحکیم دولت روسیه، روابط بین مذهبی، بین ملیتی و مذهبی-دولتی در روسیه با هدف تعیین پتانسیل مذهب اسلام در راستای اهداف صلح‌آمیز، و همچنین ضرورت گردآوری اطلاعات در رابطه با کمیت و کیفیت ترکیب روحانیون و مذهب شناسان جوان قفقاز شمالی، را از جمله دلایل برگزاری این همایش دانست. در این همایش بیش از 150 مذهب شناس و روحانی جوان قفقاز شمالی به بحث و بررسی موضوعات مشخص پرداختند.

"جامبولات گرگوکوف" معاون بخش همکاری با انستیتوهای جامعه شهروندی و امور ملیتی جمهوری کاباردینو-بالکاری آغازگر مراسم بود و به خوش‌آمدگویی از مهمانان پرداخت. وی خاطرنشان کرد که این همایش نشانگر این است که اسلام و دولت سکولار در مغایرت با هم نیستند. مسلمانان نیز به مانند دیگر شهروندان کشور برابر می باشند و در جهت پیشرفت این سرزمین تلاش می کنند. امروزه نمونه‌های متعددی از همکاری موفقیت‌آمیز سازمان‌های مذهبی و دولتی در زمینه حل مشکلات اجتماعی وجود دارد، و اداره دینی مسلمانان جمهوری کاباردینو-بالکاری فعالیت‌های زیادی را در این راستا از جمله، آموزش نسل جوان، ترویج فرهنگ دینی، انجام داده است.

در خاتمه کنفرانس پایگاه اطلاعاتی روحانیون جوان قفقاز شمالی ایجاد شد و همچنین سند تحلیلی نقش و جایگاه اسلام در جامعه روسیه و تقویت روابط دولت و سازمان های مذهبی در این کشور ارائه گردید.

منبع خبر: آژانس خبری جمهوری کاباردینو-بالکاری

http://kbrria.ru/obshchestvo/v-nalchike-otkrylsya-forum-islamskih-bogoslovov-21214 شماره خبر : 662      تاريخ : 2017/11/15        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  اسلام شناسی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :