جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, May 29, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

دومین برنامه روزهای فرهنگی مسلمانان در سنت پطرزبورگ

برای دومین بار شهر سنت‌پطرزبورگ میزبان آشنایی با فرهنگ و سنت های مسلمانان شرق شده است.

  

از 4 تا 26 ماه نوامبر سال جاری دومین مراسم روزهای فرهنگی مسلمانان توسط اداره دینی مسلمانان سنت پطرزبورگ و منطقه لنینگراد ، در شهر سن پطرزبورگ برگزار گردید.

مجموعه برنامه‌های اجرا شده به منظور آشنایی با فرهنگ و سنت های مسلمانان شرق از تاریخ 4 ماه نوامبر با سخنرانی توسط استاد "نائیل قل احمد‌اف" روحانی اداره دینی مسلمانان سن پطرزبورگ و منطقه لنینگراد در خصوص روز وحدت ملی آغاز گردید.

از تاریخ 4 تا 26 ماه نوامبر گردش علمی در سطح موزه های شهر سنت پطرزبورگ اجرا گردید. طی حدود یک ماه تا یکم ماه دسامبر نمایشگاه کارهای وینرا عبدولینا هنرمند این شهر نیز برگزار گردید. همچنین از 5 تا 12 همین ماه  کارگاه آموزش خوشنویسی عربی و 20 تا 26 جشنواره هنر شرقی برگزار گردید.

از تاریخ 22 تا 1 ماه دسامبر دوره دانش افزایی فعالان مذهبی اسلامی روسیه در شهر سنت پطرزبورگ برگزار گردید. علما برجسته اسلامی به آموزش شرکت کنندگان بر اساس روش های آموزشی نوین پرداختند، همچنین از 22 تا 24 همین ماه برگزاری دومین مراسم روزهای فرهنگی مسلمانان در قالب مطالعات شهاب الدین مرجانی به توسعه گفت و گوی فرهنگی و مذهبی پرداخته می شود.

لازم به ذکر است که روزهای فرهنگ اسلامی در شهر سنت پطرزبورگ برای دومین بار است که برگزار شده است. اولین دور این مراسم در تاریخ 27 ماه آوریل تا 6 ماه می سال 2016 برگزار گردید.

منبع خبر: اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه

http://dumrf.ru/common/regnews/13059

 شماره خبر : 663      تاريخ : 2017/11/15        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  فرهنگ ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :