جامعه و فرهنگ روسیه

 Wednesday, October 21, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

رونمایی از کتاب «علم قرائت‌های قرآن»

رئیس مرکز قرآنی «زید بن ثابت» وابسته به اداره دینی مسلمانان استان ساراتوف کتاب جدید خودش با عنوان «علم قرائت‌های قرآن» را در کتابخانه مرکزی استان ساراتوف رونمایی کرد.

  

مراسم رونمایی کتاب «علم قرائت‌های قرآن» 13 نوامبر در کتابخانه مرکزی استان ساراتوف برگزار شد.

مولف این کتاب "الیاس حضرت الیاسوف" لیسانس علوم دینی و زبان عربی، فوق لیسانس علوم تربیتی، رئیس مرکز قرآنی «زید بن ثابت» وابسته به اداره دینی مسلمانان استان ساراتوف است.

در این مراسم مفتی مقدس حضرت بیبارسوف، اعضای شورای ریاست و شورای اداره دینی مسلمانان استان ساراتوف، فعالان اجتماعی و اعضای مسجد جامع حضور داشتند. مهمانان ویژه این مراسم "سرگی زیوزین" وزیر و رئیس کمیته روابط اجتماعی و سیاست ملی استان ساراتوف، "الکساندر زویف" عضو اتاق اجتماعی شهر ساراتوف، "الگ شیملفنیگ" استاد دانشگاه دولتی چرنیشفسکی ساراتوف، "ولادیمیر سمیونوف" مورخ و استادیار انستیتو اداره ولگا و همچنین نمایندگان سازمان های اجتماعی بودند.

پس از قرائت آیاتی از قرآن، مولف کتاب «علم قرائت قرآن» در مقابل حضار ظاهر شد. الیاس حضرت تعریف کرد که آماده‌سازی کتاب دوسال به طول انجامیده است. وی اظهار داشت که متاسفانه امروزه آثار مکتوب زیادی در زمینه قرائت به زبان روسی وجود ندارد، و به همین علت کتاب وی می‌تواند در پیشرفت این علم موثر واقع شود.

این کتاب مبتنی بر کارهای معتبر دانشمندان علم قرائت، تجوید و تفسیر است و بیش از هر چیز یک کتاب درسی محسوب می‌شود و برای اساتید علوم قرآنی در مدارش و مراکز آموزش عالی اسلامی تدوین شده است.

حاصل تلاش رئیس مرکز «زید بن ثابت» شامل تاریخ جمع آوری قرآن مجید است و درباره قرائت های معروف، قاریان و مترجمانی که سر رشته آنها به خود پیامبر (ص) می‌رسد صحبت می‌کند. همچنین در این کتاب تاریخچه شکل‌گیری و توسعه علم قرائت نیز به تفصیل بررسی شده است.

منبع خبر: اداره دینی مسلمانان منطقه ساراتوف

http://dumso.ru/news/rukovoditel-koranicheskogo-centra-prezentoval-novuyu-knigu.html

 شماره خبر : 683      تاريخ : 2017/12/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  قرآن ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :