جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

ثبت میراث فرهنگی داغستان در فهرست ثبت فدرال

رئیس موقت آژانس حفظ میراث فرهنگی جمهوری داغستان از اجرای دستورالعمل پوتین در خصوص ثبت تمامی اطلاعات مربوط به حفظ میراث فرهنگی به یک سیستم واحد خودکار خبر داد.

  

نشست خبری با حضور "زاهور قهرمانوف" رئیس موقت آژانس حفظ میراث فرهنگی جمهوری داغستان در دفتر آژانس خبری جمهوری «ریا-داغستان» چهاردهم دسامبر در ماخاچ­قلعه برگزار شد.

زاهور قهرمانوف یادآور شد که آژانس حفظ میراث فرهنگی در هشتم دسامبر سال 2016 در چهارچوب اجرای ماده 10 قانون فدرال شماره 73 در خصوص میراث فرهنگی (یادبودهای تاریخی و فرهنگی) ملت فدراسیون روسیه، تاسیس گردید.

وی اشاره کرد که ما بلافاصله از ژانویه سال جاری کار خود را آغاز کردیم. درحدود 16 کارمند در آژانس کار می­کنند، همچنین 6 نفر هم با بودجه دولتی و البته به صلاحدید دولت با ما همکاری می­کنند. مهمترین مسائل در آژانس، نگرانی از حفظ، نگهبانی، بررسی و محبوبیت سازی میراث فرهنگی است. ما منطقه بسیار غنی­ای داریم. ما رتبه پنجم را در کشور از لحاظ میراث فرهنگی غنی به خود اختصاص می­دهیم.

قهرمانوف در داغستان یادآور شد، تنها در ناحیه فدرالی قفقاز شمالی ارگ، شهر قدیمی و قلعه دربند به عنوان میراث فرهنگی جهانی یونسکو قرار دارند. در سراسر روسیه 26 مورد از این دست وجود دارد که برخی از آنها میراث طبیعی ما هستند.

وی همچنین در مورد اجرای دستورالعمل رئیس جمهور کشور در خصوص ثبت تمامی اطلاعات مربوط به حفظ میراث فرهنگی به یک سیستم واحد خودکار خبر داد. این سیستم توسط وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه اداره می­شود.

رئیس آژانس گفت، اصطلاحی تحت عنوان «اشیاء شناسایی شده» وجود دارد. در داغستان این اشیاء به 2/2 هزار مورد می­رسند که باید نام آنها در سیستم ثبت نام فدرال وارد شود.

منبع خبر:   آژانس خبری جمهوری داغستان

https://www.riadagestan.ru/news/culture/zaur_kakhrimanov_vse_obekty_kulturnogo_naslediya_dagestana_vneseny_v_federalnyy_reestr/

 


 شماره خبر : 700      تاريخ : 2017/12/29        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  میراث فرهگی و گردشکری ،  میراث فرهنگی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :