جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, October 22, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

فرهنگ و آداب اعراب را کپی برداری نکنند

"طارق رمضان" با اشاره به این موضوع که تقلید کورکورانه از مدل‌ها و شیوه‌های رفتاری که در گذشته رواج داشت، تنها به اسلام و مسلمانان آسیب می‌زند، مردم روسیه را به عدم کپی کردن فرهنگ و آداب و رسومات اعراب دعوت کرد.

  

پنجم ماه دسامبر "طارق رمضان" متفکر معروف مسلمان به ایراد سخنرانی پرداخت. در سالن همایش "البروسوئید" صدها جوان برای سخنرانی پروفسور مسلمان اروپایی گرد هم آمدند. طارق رمضان سخنرانی خود را با بحث در رابطه با اهمیت توسعه تفکر انتقادی در میان مسلمانان، نقش آنان در جامعه غیر مسلمان امروزی و اهمیت ایده ها و به روز رسانی زندگی مسلمانان آغاز نمود.

 وی همچنین تاکید کرد که مسلمانان بایستی در جریان جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، در تعامل و فعالیت باشند و نه اینکه با تلقین روانشناسی " قربانی بی‌دینان" گوشه‌ای اختیار نمایند و خود را از دسترس دیگران خارج کنند. 

وی همچنین خاطرنشان کرد: "تفاوت شخصیت‌ها و تفاوت در افکار و نگرش‌ها هدیه‌ای از خداوند است. این امر بایستی در جهت شناخت متقابل باشد و نه در راستای کنار زدن همدیگر." پروفسور رمضان توجه ویژه نسبت به مسئله توسعه تفکر انتقادی بین مسلمانان ابراز داشت که بهترین شرایط این است که هر شخصی عقاید خود را داشته باشد؛ از جمله در حوزه دین و مذهب؛ و از ابراز و اظهار نظر خود هراسی نداشته باشد.

به عقیده وی بهترین نظام آموزش، نظامی است که به آموزش تفکر و حتی عدم موافقت با نظر معلم باشد، نظامی که به آموزش بیان اعتقادات و نظرات بر اساس شواهد و مستندات می‌پردازد، و نه نظامی که تنها به مسئله حفظ کردن و تقلید می‌پردازد. این امر لازمه مسلمانی است که در جامعه غیر مسلمان زندگی می‌کند، چرا که تنها با بیان مستندات و استنادات می‌توان معتقد باشی حقیقتی را که بر آن تاکید داری (اسلام) و معتقد هستی، بهترین نظام ارزش‌ها در بین ارزش‌های موجود روی زمین است.

از نظر وی تقلید کورکورانه از مدل‌ها و شیوه‌های رفتاری که در گذشته رواج داشت و نام عمومی "سلفی" بر آنان نهاده شد، تنها به اسلام و مسلمانان آسیب می‌زند. طارق رمضان مردم روسیه را به عدم کپی کردن فرهنگ و آداب و رسومات اعراب دعوت کرد، که بعضی‌ها آنها را به عنوان تنها مدل صحیح رفتار و سلوک مسلمانان می‌دانند.

منبع خبر: چچن امروز

https://chechnyatoday.com/content/view/309198 شماره خبر : 709      تاريخ : 2017/12/29        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  سایر جنبه های دینی و تبلیغی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :