جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, October 22, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

پاتریارک کریل به فعالان فرهنگی مسئولیتشان در مقابل ملت را یادآور شد

پاتریارک کریل در افتتاحیه بیست و ششمین دورۀ خوانش آموزشی مسیحیت بین المللی «ارزش های اخلاقی و آیندۀ انسان» در کاخ دولتی کرملین اظهار داشت: هنر تاثیر بسزایی بر جامعه دارد، به همین جهت فعالان هنر نباید مسئولیت خود را فراموش کنند.

  


پاتریارک کریل گفت، «یک اثر واقعی هنری، منعکس ­کنندۀ روحیات خالق اثر و انتقال دهندۀ احساسات و افکار او است. آثار موسیقایی، ادبی و هنری عمیقاً در روح انسان نفوذ می­کنند و او را یا به خیر و سازندگی و یا به نفرت و تخریب سوق می­دهند. من از تمام افرادی که  در حوزۀ فرهنگی فعالیت می­کنند می­خواهم تا مسئولیت خاصشان  که در قبال استعداد و محصول آن  در پیشگاه پروردگار، ملت و تاریخ دارند را  همواره به یاد داشته باشند.»

رئیس کلیسای پاتریارکی مسکو تاکید کرد، هدف کلیدی فرهنگ، متحول ساختن انسان از نظر هماهنگی، عشق و زیبایی است. وی مجددا تاکید کرد: «فرهنگ جایی برای به کارگیری نیروی معنوی و روشن­فکرانۀ انسان است که تجربۀ چندین قرن تحول خلاقانه دنیای اطراف را در خود جای داده است.»  وی تاکید کرد «هدف از این تحول، هماهنگ ساختن زندگی در جهت دستیابی به ایده­آل­های عشق، نیکی و زیبایی است.»

وی افزود، مسئلۀ انتخاب اخلاقی در میان فعالان فرهنگی فوق ­العاده مهم است. قرائت آموزشی مسیحیت، یک همایش کلیسایی-اجتماعی بزرگ است که بیش از 15 هزار شرکت کننده از 16 کشور را گرد هم می­آورد. شرکت ­کنندگان در این خوانش به کار بر روی حوزه­های مختلف  آموزش ، سیاست جوانان، امور خیریه، بازسازی و ساخت کلیساها، فرهنگ و علم می­پردازند.

از 24 تا  ژانویه در شورای فدراسیون، دومای دولتی، کرملین، تالار اجتماعی، دانشگاه دولتی مسکو و سایر موسسات عالی پایتخت بیش از 190 برنامه برگزار می­گردد.

 

منبع: خبرگزاری تاس

http://tass.ru/obschestvo/4899176

تاریخ خبر: 4 بهمن 1396، 24 ژانویه 2018

 شماره خبر : 758      تاريخ : 2018/01/24        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : ادیان و اقوام ، فرهنگ ،  مسیحیت و کلیسای ارتدکس ، فرهنگ (کلیات) ،  شخصیت ها و مراکز ارتدکس ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :