جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, January 27, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

موضع روس ها در رابطه با اورشلیم، یاس اسرائیل را به دنبال داشت.

نتیجه افکار سنجی در خصوص پایتخت اسرائیل حاکی از آن است که روسیه همچنان تل آویو را پایتخت رسمی اسرائیل دانشته و اقدام ترامپ در خصوص تغییر مکان سفارت آمریکا را ناپسند می داند.

  


به گزارش ریا نووستی، برخلاف تمام تلاش­هایی که اسرائیل انجام داد تا جامعه جهانی را بر آن دارد که اورشلیم پایتخت این رژیم است با این وجود نظرسنجی انجام شده در روسیه حاکی از آن است که روس­ها معتقد به این موضوع نیستند و همچنان تل آویو را به عنوان پایتخت این رژیم می­شناسند.

براساس نظرسنجی اخیر انجام شده در مرکز افکارسنجی عمومی که در تاریخ دهم و یازدهم ژانویه انجام شد 26 درصد از جامعه آماری روس  همچنان تل آویو را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت می­شناسند و تنها 17 درصد این باور را دارند که پایتخت رژیم صهیونیستی دیگر  اورشلیم است. نظر سنجی انجام شده همچنین حاکی از آن است که بیش از 54 درصد از مردم روسیه به طور کل هیچ شناختی درباره اینکه چه شهری پایتخت اسرائیل است، ندارند.

از هر چهار نفر جامعه آماری مورد سنجش، یعنی در واقع 26 درصد از جامعه آماری این نظرسنجی، یک نفر مخالف دخالت هرچند ناچیز روسیه در جنجال آمریکا در خصوص اعلام پایتخت شدن اورشلیم، است.  اما در این بین 21 درصد موافق پایتخت بودن تل آویو بودند و 11 درصد هم اورشلیم را پایتخت می­دانستند.لازم به ذکر است که 36 درصد از سوال شنوندگان در جواب به این سوال وا ماندند.

بایستی خاطر نشان کرد که جامعه آماری مورد سنجش در این نظرسنجی دو هزار نفر بوده است که به صورت اتفاقی از بین شماره تلفن­ها انتخاب شده بودند و روند پرسش و پاسخ به صورت مکالمه تلفنی صورت گرفته است. درصد خطای این آمار ممکن است تنها 2/2 درصد باشد.

پیش از این نهاد آزادسازی فلسطین اعلام  کرده بود که تمامی کشورهای عرب بایستی روابط دیپلماتیک خود را با کشورهایی که سفارت خود را به اورشلیم انتقال داده­اند منحل کنند.  همچنین به رسمیت شناختن این رژیم را به عنوان یک حکومت باطل کنند.

لازم به ذکر است که بعد از اقدام اخیر ترامپ در  اوایل دسامبر مبنی بر شناخت اورشلیم به عنوان پایتخت اسراییل و انتقال سفارتخانه آمریکا به این نقطه، از همان ابتدا اتحادیه اروپا و روسیه مخالف این اقدام بودند و بخش شرقی اورشلیم را پایتخت فلسطین می­دانند.

منبع خبر :  اسلام نیوز

https://www.islamnews.ru/news-547238.html

تاریخ خبر: 25 دی 1396


 شماره خبر : 761      تاريخ : 2018/01/15        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  اسلام و مسلمانان (کلیات) ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :