جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, October 26, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

وضعیت اسلام در اورال از نظر فوزی سیدو

توسعه اسلام در اورال چشم انداز خوبی دارد. تعدد سازمان های مذهبی اگرچه از نگاه برخی منفی است، اما می توانند به فعالیت روشنگری در راستای شکوفایی و احیای درونی مسلمانان کمک کنند

  

مفتی فوزی سیدو، مفتی بخش آسیایی روسیه و رئیس سازمان دینی مسلمانان «مفتیان اورال و منطقه سوردلوفسک» از گسترش اسلام در این منطقه و جایگاه نهاد­های دینی و روشنگری جوانان در این منطقه می­گوید.

مفتی فوزی سیدو معتقد است که اسلام در اورال در سطح متوسط است و مردم در این منطقه به دنبال حقیقت هستند. به عقیده ایشان اسلام در اورال برقرار است و با گذر زمان حفظ شده است. موکد این موضوع این است که با تغییر دولت شوروی در سراسر اورال مساجد بنا گردید، البته نباید منکر این شد که اسلام در قلب انسان­ها است. به گفته ایشان اورال به فعالیت روشنگری در راستای شکوفایی و احیای درونی مسلمانان نیازمند است.

ایشان اظهار داشتند که اسلام از نظر توسعه، در اورال از چشم انداز خوبی برخوردار است، چرا که در این منطقه سازمان­های مذهبی متعددی فعالیت می­کنند. گرچه اخبار کثیری نیز حاکی از منفی بودن این کثرت و تعدد سازمان­های مذهبی است.

فوزی سیدو معتقد است که شمار زیاد سازمان های مذهبی در اورال حائز اهمیت است و می­تواند پتانسیل خوبی برای توسعه اسلام در این منطقه باشد. ایشان بر این باور است که هر کدام از سازمان­ های مذکور دارای ویژگی­ ها و توانایی­ های خاصی است و با اتحاد این سازمان­ ها می­توان به موفقیت ­های بزرگی در توسعه اسلام دست یافت.

ایشان معتقد است که کیفیت دانش مسلمانان را بایستی افزایش داد و بایستی دقت داشت که افزایش شمار و کمیت، امری شدنی است اما کیفیت و سطح دانش و آگاهی آنان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که اگر فردی که اسلام را می­ پذیرد به درستی با سلام آشنا نشود، و در فضای مجازی و شبیه آن به دنبال سوالات خود باشد، ممکن است در مسیر افراطی ­گرایی قرار گیرد و در دام بیافتد. باز این رو ما در منطقه اورال به دنبال افزایش سطح آگاهی و دانش دینی مسلمانان هستیم، که این افراد با سلوک و رفتار خود به نوعی مبلغ اسلام حقیقی خواهند بود.

 

منبع خبر: پرتال اسلام

http://www.islam-portal.ru/novosti/104/7176

تاریخ خبر: 26 بهمن 1396


 شماره خبر : 805      تاريخ : 2018/02/15        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  اسلام شناسی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :