جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, February 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

اتحادیه کتاب روسیه به همگانی سازی مطالعه در داغستان می پردازد

قائم مقام داغستان و رییس اتحادیه کتاب روسیه توافق نامه همکاری در راستای همگانی سازی مطالعه در داغستان امضا کردند.

  

 

بنیاد کتاب روسیه و جمهوری داغستان در بهبود زیرساخت کتاب­خوانی، ترویج کتاب با هدف حمایت از توسعه و حفظ هویت فرهنگی شهروندان، با یکدیگر همکاری می­ نمایند. در این راستا، ولادیمیر واسیلیف رئیس جمهور داغستان و سرگی استپاشین مدیر بنیاد کتاب روسیه توافق نامه همکاری در عرصه کتابخوانی منعقد نمودند.

بر اساس متن توافقنامه همکاری: «طرفین بر تشکیل واحد اطلاعات و فضای فرهنگی در قلمرو فدراسیون روسیه تاکید نمودند. ایشان اهدافی چون دسترسی همه شهروندان به کتاب­های نشر داخلی، توسعه صنعت نشر و چاپ کتاب در داخل کشور، تقویت کتاب خوانی به منظور توسعه فرهنگ، علم و آموزش، مشارکت در اجرای برنامه ­ها و پروژه­ هایی که با هدف حمایت، ایجاد و حفظ فرهنگ شهروندان فدراسیون روسیه، توسعه آموزش، علم و فرهنگ، توسعه معنوی فردی، بهبود زیرساخت­ های کتاب خوانی و محبوبیت کتاب خوانی در جمهوری داغستان، دنبال می­ کنند.»

به عقیده رئیس بنیاد کتاب روسیه، هدف از این سفر به جمهوری داغستان، نه تنها به روز رسانی توافقنامه همکاری، بلکه بررسی فعالیت­های فرهنگی مشترک است؛ «هدف از سفر امروز ما، امضای توافق­نامه به صورت نمادین نیست، این یک کار اساسی و جدی فرهنگی است که ما قدم­های نخست آن را برداشت ه­ایم.»

اتحادیه کتاب روسیه - یک سازمان غیر انتفاعی و غیر دولتی است که در سال 2001 تاسیس گردید. این اتحادیه، ناشران، کتابفروشان، فروشگاه­های لوازم و تحریر، کتابداران و شرکت­های پیشرو در صنعت چاپ، تعدادی از سازمان­ها و انجمن نویسندگان را شامل می­ شود.

 

منبع خبر: خبرگزاری تاس

http://tass.ru/kultura/4991113

تاریخ خبر: 8 اسفند 1396


 شماره خبر : 827      تاريخ : 2018/02/27        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  فرهنگ ،  کتاب و کتابخانی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :