جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, February 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

افزایش گردشگری اسلامی در روسیه در سال 2017

شمار توریست های کشورهای اسلامی که روسیه را برای مقصد استراحت و گردش خود انتخاب نموده اند در سال 2017 افزایش یافته است.

  

 

به گزارش اینترفاکس به نقل از مرکز توریسم روسیه، در سال 2017 روسیه در رده ­بندی گردشگری و توریسم اسلامی پنج رتبه صعود داشته و جایگاه چهلم را در بین صد و سی کشور کسب نموده است.

بر این اساس، طبق رده بندی انجام شده توسط CrescentRating[1]، مبنی بر توسعه توریسم اسلامی، فدراسیون روسیه از چین(جایگاه 45)، کانادا(جایگاه 49)، سوئیس(جایگاه 55)، سوئد(جایگاه 69)، نروژ(جایگاه 73) و بسیاری دیگر از کشورهای صاحب توریسم اسلامی پیشی گرفته است.

بر اساس آمار اولیه، در سال 2017 حدود 9/5 میلیون نفر گردشگر از کشورهای اسلامی از روسیه دیدن نموده­ اند. به نقل از آلگ سافانوف رئیس کمیته توریسم روسیه: «کشورهای اسلامی یکی از بازارهای دارای چشم انداز در توسعه توریسم به روسیه به حساب می­ آیند. نسل امروز اسلامی به طور فعال و در سطح بالا در سراسر جهان به سیر و گردش روی آورده­اند. بر اساس پیش بینی کارشناسان، برای سال 2020 شمار نمایندگان این دین که با هدف گردشگری به خارج از مرزها سفر می کنند تا 156 میلیون نفر خواهد رسید، وهمین طوررشد بازار توریسم اسلامی حدود 200 میلیون دلار خواهد بود».

شایان ذکر است که روسیه با دارا بودن مناطق مختلف با اکثریت ساکنین مسلمان و زیرساخت­ های مناسب اسلامی می ­تواند یکی از مقاصد جذاب گردشگری برای جهان اسلام باشد. در کشور روسیه آثار فرهنگی اسلامی بی شماری وجود دارد که از ظرفیت مناسبی برای توسعه توریسم مذهبی، در قالب سفر زیارتی و سیاحتی و گردشگری برخوردار است. 

به نقل از کمیته توریسم روسیه، در این کشور در چارچوب برنامه اصلی «مهمان نوازی روسی»، در جهت تسهیل سفر گردشگران مسلمان در این کشور، پروژه Halal Friendly را برنامه ریزی کرده اند و درمحور دستور کار اجرایی خود قرار داده اند.

 

منبع خبر: خبرگزاری اینترفاکس

http://interfax-religion.ru/?act=news&div=69356

تاریخ خبر: 2 اسفند 1396


 [1]  شرکت با زیرساخت توسعه صنعت گردشگری حلال در جهان.


 شماره خبر : 828      تاريخ : 2018/02/26        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  هنر ، میراث فرهنگی و گردشگری ،  گردشگری ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :