جامعه و فرهنگ روسیه

 Tuesday, October 27, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

موضع یکسان جوانان آذری و روس

رئیس اتحادیه جوانان آذری در روسیه و معاون بنیاد حیدرعلی یف در دیدار با مدیر آژانس فدرال امور جوانان فدراسیون روسیه با اشاره به این موضوع که تمام مدارس زبان روسی در آذربایجان به قوت خود باقی هستند تاکید کرد به دانش جویان بااستعداد آذری در دانشگاه های روسیه کمک هزینه تحصیلی پرداخت می شود.

  

سرویس فدرال: "لیلا علی­یوا" رئیس اتحادیه جوانان آذری در روسیه و معاون بنیاد حیدرعلی­یف با "سرگی پاسپِلوف" مدیر آژانس فدرال امور جوانان فدراسیون روسیه در روز 5 نوامبر دیدار کرد. امکان اجرای طرح­های مشترک توسعه جنبش­های داوطلبانه، طرح­های زیست­- محیطی، برنامه­های پیش­آهنگی، طرح­های حمایت از جوانان بااستعداد، حمایت از زبان روسی در آذربایجان و زبان آذری در روسیه، محورهای اصلی این گفتگو بود.

علی­یوا تاکید کرد که تمام مدارس زبان روسی در آذربایجان به قوت خود باقی هستند و برنامه­هایی با مشارکت نمایندگان حوزه فرهنگ و هنر روسیه در سطح بین­المللی برگزار می­کنند. رییس اتحادیه جوانان آذری در روسیه همچنین به برگزاری جشن 200 سالگی میخاییل لرمانتوف در باکو و برنامه­های آتی شب­های سرگی یسنین و دیگر شاعران برجسته ادبیات روس اشاره کرد و تاکید داشت که اتحادیه مذکور به دانش­جویان بااستعداد آذری در دانشگاه­های روسیه کمک هزینه تحصیلی پرداخت می­کند.

سرگی پاسپِلوف نیز خاطرنشان ساخت که جوانان روس و آذری در بسیاری از عرصه­های بین­المللی موضع یکسانی را اتخاذ می­کنند که این مساله جای خوشحالی دارد.

در این دیدار، "آنار علی اکبروف" مدیر مرکز حیدر علی­یف، "دِنیس زاوارزین" و "ایلیا یارمانوف" مشاور مدیر آژانس فدرال در امور جوانان فدراسیون روسیه و همچنین "اِمین گاجی­یف" عضو هیات مدیره اتحادیه جوانان آذری نیز حضور داشتند. طرفین در خصوص همکاری بین آژانس فدرال امور جوانان روسیه، وزارت جوانان و ورزش آذربایجان و بنیاد جوانان وابسته به ریاست جمهوری آذربایجان توافق کردند.

منبع: سایت خبری آذرتاس

http://azertag.az/ru/xeber/Azerbaidzhanskaya_i_rossiiskaya_molodezh_vystupaet_s_edinoi_pozicii-899929
 شماره خبر : 83      تاريخ : 2015/11/30        آرشيو ادیان و اقوام       آرشيو همه اخبار

تگ ها : ادیان و اقوام ،  اقوام ،  آذری ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :