جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, October 25, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

توسعه سرمایه گذاری قطر در اینگوشتیا

قطر سرمایه گذاری ساخت بزرگتری مجموعه اسلامی در جمهوری اینگوشتیا را بر عهده گرفت.

  

 

یونس یوکورف در مصاحبه با اینترفاکس اظهار داشت، سرمایه گذاران قطری در زمینه ساخت مجموعه اسلامی در محل پایتخت جمهوری اینگوشتیا، که بزرگترین مرکز مذهبی، فرهنگی و تربیتی در کشور خواهد شد، کمک مالی خواهند نمود.

یونس یوکورف رئیس جمهوری اینگوشتیا افزود: «قطر در ساخت مجموعه اسلامی در ماگاس سرمایه گذاری خواهد نمود و توافق در این زمینه طی سفر هیئت اینگوشتیا به قطر در ابتدای ماه فوریه صورت گرفت. شروع ساخت این مجموعه در ماه­های آغازین سال کنونی شروع خواهد شد.

رئیس جمهوری اینگوشتیا خاطرنشان کرد، که طی سفر به قطر، گروه­ های کاری از هر دو کشور تشکیل گردید که در زمینه همکاری حوزه سرمایه ­گذاری به توافق رسیدند.

یونس یوکورف اظهار داشت: «بهار سال جاری ما منتظر سفر هیئت قطری هستیم. این هیئت به منظور بررسی فضای فیزیکی ساخت مجموعه اسلامی به اینگوشتیا عزیمت خواهند داشت. بر اساس توافق انجام گرفته، آغاز احداث این مجموعه اسلامی برای بهار سال جاری برنامه­ ریزی شده است.»

به گزارش اینترفاکس به نقل از لوای یوسف مشاور رئیس جمهوری اینگوشتیا، گروه متخصصین جمهوری به همراه تیم قطری به بررسی طرح و شرایط معماری مجموعه خواهند پرداخت. در این فضا احداث مرکز ورزشی و تجاری نیز برنامه­ ریزی شده است. به گفته ایشان تیم قطری نه تنها سرمایه­ گذاری احداث مجموعه اسلامی را بر عهده گرفته­ اند، بلکه در نظارت و بازرسی آن نیز مشارکت خواهند نمود.

لوای یوسف مشاور رئیس جمهوری اینگوشتیا همچنین افزود که قطر علاوه بر مشارکت در سرمایه­ گذاری این مجموعه، در احداث طرح های اجتماعی دیگر، همچون مهد کودک و زایشگاه نیز مشارکت خواهد نمود. به نقل از خبرگزاری نمایندگی دولتی اینگوشتیا در مسکو، مجموعه اسلامی مذکور بزرگترین مجموعه مذهبی، فرهنگی در سراسر کشور خواهد شد. در زمین 20 هکتاری این مجموعه، مسجد جامع، اداره دینی مسلمانان، دانشگاه اسلامی، خوابگاه دانشجویی و مجموعه فرهنگی- تفریحی احداث خواهد شد.

 

منبع خبر: خبرگزاری اینترفاکس

http://interfax-religion.ru/?act=news&div=69357

تاریخ خبر: 2 اسفند 1396


 شماره خبر : 830      تاريخ : 2018/02/26        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  ارتباطات و همکاری بین المللی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :