جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, October 22, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

چرا شمار زیادی از روس ها از پوتین حمایت می کنند؟

رییس دوما به منتقدین غربی پیشنهاد کرد، معمای محبوبیت پوتین در بین مردم را بیابند.

  

ویچسلاو والودین، سخنگوی دومای روسیه در خصوص اظهار نظر منتقدان غربی در خصوص معمای «پدیده پوتین» اظهار نظر نموده و رمز محبوبیت ولادیمیر پوتین از سوی روس ­ها را اعلام نمود.

والودین در مصاحبه خود با کانال تلویزیون سوئیسی RTS در این خصوص گفت، «هنگامی که ما در مورد پدیده پوتین صحبت می­کنیم ... فقط باید این نکات را در نظر داشته باشیم که پوتین واقعا رئیس جمهور قوی است و برای کشورش بسیار تلاش کرده است، بنابراین شهروندان روسیه از او حمایت می­ کنند.» در واقع، با توجه به نظر سنجی ­های انجام شده در روسیه، رئیس فعلی دولت (ولادیمیر پوتین) از حمایت بیش از 80 درصد از شهروندان روسیه برخوردار است.

مجری تلویزیون، که پیشتر نیز با ولادیمیر پوتین مصاحبه نموده بود در سخنان خود افزود که بی­ گمان محبوبیت رئیس جمهور کنونی روسیه بر کسی پوشیده نیست. «اما از نقطه نظر غرب، نظام سیاسی روسیه فاقد وزنه تعادل و رقابت بین مخالفان سیاسی در کشور است؟»

والودین در پاسخ به این سوال گفت، «مردم روسیه باید تصمیم بگیرد که چه کسی رئیس جمهور روسیه خواهد بود، این موضوع که رقیب وجود دارد یا نه مهم نیست. اگر بیش از 80 درصد از جمعیت روسیه از پوتین رئیس جمهور فعلی حمایت می­کنند، و تمام مطالعات جامعه شناختی از حمایت مردم از پوتین سخن می­گویند، پس شما به این نتیجه می ­رسید که رئیس جمهور کنونی روسیه باید محبوب­ترین سیاستمدار کشورش باشد. پوتین کارهای بسیاری برای کشور انجام داده است و شهروندان ما هم اکنون از رئیس جمهور خود پشتیبانی می­ کنند. من امیدوارم که این پشتیبانی در آینده نیز ادامه یابد.»

به عقیده والودین، اتکاء به عقیده گروهی خاص و استناد بر حمایت بزرگ مردم از رهبر کشور خود و مقایسه این محبوبیت و شرایط با کشورهای غربی، شیوه خوبی برای مقایسه نیست. بر این اساس شما نمی ­توانید بگویید که «رقابت سیاسی» به اندازه کافی در روسیه وجود ندارد. «این سوال که چرا او از حمایت بزرگی برخوردار است، نباید در خصوص پوتین مطرح شود. بلکه باید از سران کشورهای دیگر پرسید که چرا آنها توسط شهروندان کشورهایشان حمایت نمی ­شوند؟»

به عقیده والودین سطح پایین حمایت مردم از برخی رهبران غربی به این علت است که «تعداد بسیاری از شهروندان در کشورهای اروپایی بر این باورند که، لازم است بسیاری از مسائل کشورشان به گونه دیگری حل شود؛ آنها می ­توانند به رویکردها و تجربه ­های روسیه در این خصوص توجه کنند.»

 

 

منبع خبر: خبرگزاری تاس

http://tass.ru/politika/4970921

تاریخ خبر: 30 بهمن 1396


 شماره خبر : 836      تاريخ : 2018/02/19        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : جامعه ،    

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :