جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, September 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

بررسی مقابله با وضعیت جذب بانوان در گروه های افراطی

در نشستی در تالار اجتماعی جمهوری چچن، حاضرین به بررسی روش های مقابله با جذب بانوان و خانواده های جوان در گروهک های افراطی پرداختند، و اظهار داشتند با فراهم سازی بستر آموزش و رفاه می توان به این جریان کمک کرد.

  

به گزارش خبرگزاری تالار اجتماعی جمهوری چچن، این مرکز به بررسی مسئله جذب بانوان در گروه­های افراطی گرایانه پرداخت. سفیر حقوق کودکان در جمهوری چچن به طور مشترک با تالار اجتماعی این جمهوری و سازمان غیر انتفاعی اجتماعی «بانوان در راه توسعه» برگزار کنندگان این برنامه بودند. لیبکان بازایف مدیر سازمان غیرانتفاعی اجتماعی «بانوان در راه توسعه» ریاست نشست را بر عهده داشت.

 لیلا عیوبوا رئیس جنبش اجتماعی بین منطقه­ای «دیالوگ»، اسلام سعیداف، اسلام خطویف، رجل سیاسی، نمایندگان، کارشناسان، متخصصان از سازمان­ های دولتی، اجتماعی و سازمان­ های حفظ حقوق جمهوری چچن از جمله شرکت کنندگان در این نشست بودند.

لیلکان بازایف در سخنرانی خود از مشکلاتی که در سال­ های اخیر جامعه با آن روبرو بوده است، سخن به میان آورد. در این نشست کارشناسان به طور جدی به بررسی مسائل ضروری مورد نظر پرداختند. شرکت کنندگان در این نشست به مسائل تحقق طرح اقدامات مشترک کارگروه مبارزه با جذب بانوان در ارتکاب به اقدامات غیرقانونی توسط گروه­ های رادیکال و افراطی پرداختند. مسئله اقدامات در راستای جلوگیری از گرایش و جذب جوانان در گروه ­های افراطی نیز از جمله موارد مطرح و مورد بررسی در این نشست بود.

در این نشست بر ضرورت ادامه فعالیت پیشگیرانه در حوزه جوانان و زوج­ های جوان تاکید شد. در این نشست علاوه بر این، ضرورت ایجاد شرایط تحصیل و آموزش، استراحت و تفریح برای بانوان جوان مطابق با اصول و موازین دینی و فرهنگی توسط کارشناسان و متخصصین مورد تاکید قرار گرفت.

مسئله تربیت و پرورش متخصصین کارآمد در حوزه فعالیت پیشگیرانه مرتبط با موضع زوج های جوان نیز از جمله موارد مطرح و مورد تاکید در این نشست بود.

 

منبع خبر: خبرگزاری ا گروزنی اینفورم

http://www.grozny-inform.ru/news/society/94281

تاریخ خبر: 29 اسفند 1396، 20  مارس 2018


 شماره خبر : 853      تاريخ : 2018/03/20        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ، جامعه ،  جامعه ، زن،خانواده،کودک و جوانان ،  زن خانواده،کودک و جوانان ، زن ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :