جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

رشد فرهنگی در داغستان

در سال گذشته مسئولین جمهوری داغستان با برگزاری فستیوال ها، نمایشگاه ها و مسابقات توانست سطح فرهنگی این جمهوری را ارتقا دهند.

  

جمهوری داغستان در لیست ده منطقه دارای رشد بالای فرهنگی در سال 2017 قرار گرفت. در نشست مشترک شورای هماهنگی فرهنگ و گردشگری وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه، در چارچوب ششمین همایش فرهنگی بین المللی در سن پطرزبورگ تقدیرنامه به وزارت فرهنگ جمهوری داغستان اهدا گردید.

لازم به ذکر است که فعالیت وزارت فرهنگ جمهوری داغستان در سال 2017 بیشتر در راستای حمایت از فرهنگ ملی، حفظ و توسعه موزه­ ها و تحکیم ظرفیت خلاقیت در جمهوری متمرکز بوده است.

شایان ذکر است که زندگی فرهنگی این جمهوری در سال 2017 مملو از مراسم ­ها و برنامه ­های فرهنگی-جمعی و دینی-روشنگری بوده است. همچنین سال گذشته برنامه ­های بین منطقه­ ای و بین المللی بسیاری نیز در این جمهوری برگزار گردید.

دهمین فستیوال بین المللی موسیقی، پنجمین فستیوال بین المللی گروه­های موسیقی مذهبی، همایش موسیقی معاصر، چهارمین فستیوال بین المللی مناطق روسیه و کشورهای حاشیه دریای خزر «خزر- ساحل دوستی»، فستیوال جمهوری «داغستان صلح طلب و آرام»، مسابقه منطقه­ ای تصویر و فیلم های انیمیشن در خصوص خلاقیت ملی، میراث فرهنگی و مردم شناسی، همایش مراکز فرهنگ سنتی ملت های روسیه«داغستان من» از جمله برنامه های فرهنگی برگزار شده در جمهوری داغستان در سال گذشته می باشد.

البته نمایندگان این جمهوری در حوزه­ های مختلف فرهنگی در همایش­ ها و برنامه­ های متنوع خارج از مرز این جمهوری نیز حضور فعال داشته اند. روز آثار ملی داغستان در چک، روز جمهوری داغستان در جمهوری کاباردینو-بالکاری و منطقه استاوراپول از جمله این برنامه ها بوده است.  رشد و توسعه این روند در سال جاری نیز در دستور کاری مسئولین سطح فدرال و منطقه ­ای در سطح داخل و بین المللی قرار دارد.

 

منبع خبر: اداره دینی مسلمانان قفقاز شمالی

https://dumsk.com/novosti/kultura-i-obrazovanie/7680-razvitie-kulturyi-v-dagestane.html

تاریخ خبر: 3 فوردین 1397


 شماره خبر : 856      تاريخ : 2018/03/23        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  فرهنگ (کلیات) ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :