جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, June 17, 2019  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

برنامه های دانشگاه دولتی داغستان برای تربیت فرهنگی و اخلاقی جوانان

نشست «گفتگوی فرهنگ ها و گفتگو در فضای تنوع فرهنگی» در دانشگاه دولتی داغستان برگزار شد و اساتید و صاحب نظران به ارائه دیدگاه های خود پرداختند. به اعتقاد رییس دانشگاه دولتی داغستان، شبکه های اجتماعی می توانند ذهن جوانان را کنترل کرده و حتی اندیشه های افراط گرایانه را ترویج کنند.

  

سرویس مناطق: دانشگاه دولتی داغستان کنفرانسی سراسری با عنوان «گفتگوی فرهنگ­ها و گفتگو در فضای تنوع فرهنگی» ترتیب داده است؛ هدف از برگزاری این برنامه، جستجوی راه­های متحد برای آشنایی جوانان و دانشجویان در انجام تحقیقات و کارهای علمی و خلاقانه است.

نخستین سخنران این کنفرانس "محمد حسنوف" رییس دانشگاه دولتی داغستان بود که موضوع «مشکلات تصاحب ذهن جوانان امروز» را مطرح کرد و به نقاط مثبت و منفی اینترنت در شکل­گیری جهانبینی جوانان اشاره کرد. حسنوف در ادامه صحبت هایش به به کنترل ذهن جوانان از طریق شبکه­های اجتماعی در اینترنت اشاره کرد و بر اهمیت ارزش­های اخلاقی به عنوان مبنای شکل گیری رفتارهای بعدی افراد در جامعه تاکید کرد. به گفته وی، به واسطه تربیت درست این ارزش­ها در جوانان، می­توان با افکار و اندیشه­های تخریب کننده افراط گرایان، از جمله داعش مبارزه کرد.

سخنران بعدی "رایگانات آباکاروف" مدیر مرکز مطالعات فرهنگی وابسته به دانشگاه دولتی داغستان بود که راجع به «فرهنگسازی جوانان و انتخاب ارزش­ها» صحبت کرد. به اعتقاد وی دنیای امروز پیچیدگی­های زیادی دارد، شرایط مدام در حال تغییر است و شکل و قالب عوض می­کند؛ از این رو در صورت برنامه­ریزی برای فرهنگسازی، فرد باید توانایی آن را داشته باشد که به طور مستقل برنامه زندگی خود را به اجرا درآورد. وی در انتها بر اهمیت بالفعل کردن ظرفیت­های بالقوه تاکید کرد و نهادینه ساختن مسئولیت­پذیری در جامعه و حفظ میراث تاریخی گذشتگان را بسیار پر اهمیت دانست.

"عمر عمروف" استاد آکادمی آموزشی روسیه دیگر سخنران این کنفرانس بود که در رابطه با «مشکلات فرهنگ جوانان در شرایط پرتنش اجتماعی» به سخنرانی پرداخت. به اعتقاد وی طی سال­های اخیر، روش­ها و الگوهای گذشته برای تربیت احساسات میهن­پرستانه در بین جوانان مجددا به کار گرفته شده است. دانشمندان و مدرسین ده­ها سال روی این روش­ها کار کرده­اند، اما در سال­های گذشته نسبت به آنها بی­توجهی صورت گرفته است.

تمامی سخنرانان این کنفرانس علمی ـ تجربی، موضوعات نظری فرهنگ را مرکز توجه سایرین قرار داده و راه­کارهای مثبتی برای تربیت نسل جوان ارائه کردند.

منبع: ریاداغستان

http://www.riadagestan.ru/news/education/kulturnoe_proektirovanie_i_formirovanie_nravstvennogo_oblika_molodezhi_obsudili_v_khode_konferentsii_v_dgu/

 

 شماره خبر : 87      تاريخ : 2015/11/30        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  فرهنگ ،  فرهنگ (کلیات) ،  

اخبار مرتبط :

  تاثیرپذیری جامعه روسیه از فرهنگ غربی و سیر نزولی ارزش ها و سلوک فرهنگی این کشور
  آيا اینترنت، بودجه و دولت بر توسعه موزه ها تاثير دارند؟
  صفوف فرهنگی به عنوان پدیدۀ سال 2017
  مصاحبه وزير فرهنگ روسيه با مجله آلمانى اشپيگل
  عکس العمل های مردم روسیه در فضای مجازی نسبت به اسلام آوردن بازیگر مشهور روسی
  رهبر جمهوری داغستان: قفقاز را سنت های قومی - پدرسالارانه حفظ کرده است
  تاکید وزیر فرهنگ باشقیرستان بر اهمیت لباس سنتی، زبان مادری و موسیقی سنتی در قرن 22
  وزارت دارایی روسیه طرح «سند راهبردی سیاست فرهنگی» را رد کرد
  چهارمین نشست بین المللی فرهنگ در سن پترزبورگ
  چهارمین نشست بین المللی فرهنگ در سن پترزبورگ
  عدم حضور ایران در سومین جشنواره «خزر – ساحل دوستی» در داغستان

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :