جامعه و فرهنگ روسیه

 Monday, September 21, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

حضور صلاح مژیف مفتی چچن در کنفرانس «اورشلیم- پایتخت همیشگی فلسطین»

مفتی جمهوری چچن درجریان این کنفرانس گفت: جامعه چچن اورشلیم را قبله مسلمانان و پایتخت همیشگی فلسطین می داند و افزود حق ما نسبت به فلسطین هیچ گاه پایمال نخواهد شد.

  

مفتی صلاح مژیف، مفتی جمهوری چچن و رئیس اداره دینی مسلمانان این جمهوری به همراه جمعی از نمایندگان این سازمان به دعوت مشاور امور مذهبی  نخست وزیر فلسطین در کنفرانس بین المللی اسلامی «اورشلیم- پایتخت همیشگی فلسطین» شرکت نمودند.

صلاح مژیف مفتی جمهوری چچن در سخنان خود درجریان این کنفرانس اظهار داشت که، جامعه چچن اورشلیم را قبله مسلمانان و پایتخت همیشگی فلسطین می داند.

مفتی جمهوری چچن و رئیس اداره دینی مسلمانان این جمهوری افزودند که این عبارات بایستی در خانه و تمام سرزمین های مسلمانان، صبح و شام تکرار شود. این جملات حقیقت است، و خواهش یا آرزویی نیست که بخواهیم به آن دست یابیم. این عبارات عین حقیقت است و حق ما نسبت به فلسطین هیچ گاه پایمال نخواهد شد.

مفتی جمهوری چچن تصریح نمود، تمام جهان بایستی بداند که در قلب هر مسلمان کلیدی از کلیدهای اورشلیم وجود دارد، و هر کسی که بخواهد اورشلیم را از ما بگیرد، بایستی جامعه جهانی اسلامی را از بین ببرد، و این امری غیر ممکن است، و شخصی که به دنبال کار محال است قطعا از عقل سلیم برخوردار نیست. هیچ کس نمی تواند این حقیقت را تغییر بدهد، حتی اگر تمام جهان پشتیبان او باشند. تلاش ها در این راستا انجام شده و انجام می شود، اما موضع ما در این خصوص محکم و استوار است.

مفتی جمهوری چچن افزودند که اورشلیم امانت پیشینیان ما است و ما نباید در نگهداری از آن و تحویل به نسل بعد خیانت کنیم. دشمنان فلسطین این حقیقت را به خوبی می دانند، ولی گمراه شده اند، و بر این گمان هستند که اگر اورشلیم را به یهودیت بدهند به نتیجه مطلوب خواهند رسید. سوگند می خورم که اینچنین نخواهد شد و این تلاش ها بی فایده است. و تنها باعث خشم و مقاومت ما و تمام جامعه اسلامی خواهد شد.

منبع خبر: گروزنی- اینفورم

http://www.grozny-inform.ru/news/society/95051 /

تاریخ خبر: 23 فروردین 1397

 


 شماره خبر : 919      تاريخ : 2018/04/12        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  بیداری و مقاومت اسلامی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :