جامعه و فرهنگ روسیه

 Saturday, August 15, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

مفتی مسکو: نارضایتی مسلمانان تاتار کریمه از دولت روسیه کذب است.

آلبیر کرگانوف رئیس مجلس دینی مسلمانان روسیه از ارتباط با مفتی کریمه و همکاران تالار اجتماعی این منطقه خبر داد و اعلام کرد نارضایتی مسلمانان تاتار از دولت روسیه به هیچ وجه درست نیست.

  

آلبیر کرگانوف رئیس مجلس دینی مسلمانان روسیه معتقد است که اخبار و اطلاعات مبنی بر نارضایتی تاتارهای کریمه از دولت صحت ندارد. مفتی مسکو اظهار داشت که بیش از 44 درصد تاتارهای کریمه در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند، که این امر حاکی از رضایت آنان از دولت است.

آلبیر کرگانوف رئیس مجلس دینی مسلمانان روسیه  خاطرنشان کرد، با مفتی کریمه و همکاران تالار اجتماعی این منطقه در ارتباط است و شایعه نارضایتی تاتارهای این منطقه بازی و دسیسه دشمنان است.

آلبیر کرگانوف مفتی مسکو با اشاره به اینکه در زمان وابستگی کریمه به اکراین، مسلمانان این منطقه حتی امکان ثبت رسمی را نیز نداشتند، اظهار داشت که از زمان الحاق این منطقه به دولت روسیه مردم کریمه به خوبی شاهد رابطه و حمایت روسیه از ملیت ها و ادیان مختلف بوده اند.

مفتی مسکو تاکید نمود، «ساکنین این منطقه قبلا به طور کل از تمام حقوق خود محروم بودند، و مجموعه های فرهنگی و ساختمان های مذهبی را از آنان دریغ کرده بودند، و حتی اجازه ساخت و ساز مسجد در سیمفروپل را که سالیان طولانی برادران مسلمان ما در انتظار آن بودند، نداشتند».

مفتی آلبیر کرگانوف افزود که اخبار مبنی بر نارضایتی مسلمانان تاتار از دولت روسیه شایعات بی اساس است. ایشان همچنین تاکید نمود که زبان کریمه-تاتاری نیز از جمله زبان های رسمی این منطقه محسوب می شود.

منبع خبر: خبرگزاری اینترفاکس

http://www.interfax-religion.ru/?act=news&div=69687

تاریخ خبر: 29 فروردین 1397


 شماره خبر : 935      تاريخ : 2018/04/18        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  مسلمانان و حکومت ،  مسلمانان و قوه مجریه ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :