جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, September 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

تشکیل ارگان سازمان مذهبی اسلامی واحد

شرکت کنندگان این نشست مهمترین هدف این سازمان را ایجاد محیط حرفه ای مذهبی اطلاع رسانی و مشاوره ای مذهبی در سراسر روسیه، دانستند.

  

اواخر ماه آوریل سال جاری نشست جامعی با موضوع ایجاد فضا و مرکز واحدی که مدیران و نمایندگان مذهبی را گردهم آورد، برگزار گردید. در این نشست نمایندگان مناطق مختلف کشور حضور داشتند.

رفیق محمدشین رئیس آکادمی اسلامی بلغار مدیریت جلسه را برعهده داشت. نمایندگان شورای مفتیان روسیه، اداره دینی مسلمانان روسیه، اداره دینی مرکزی مسلمانان فدراسیون روسیه، اداره دینی مسلمانان جمهوری تاتارستان، باشقیرستان، داغستان، اینگوشتیا و کریمه در این نشست حضور داشتند.

طی این نشست نمایندگان مذهبی روسیه در مسکو به بررسی ایجاد مرکز واحد تخصصی مذهبی برای کنترل فعالیت و رفع مشکلات و برنامه ریزی فعالیت امور سازمان های مختلف  وابسته به آکادمی اسلامی بلغار پرداختند.

مسائل مربوط به وضعیت حقوقی سازمان، نام و ساختار درونی این مرکز مورد نظر از جمله موارد مورد بررسی در این نشست بود. هر کدام از شرکت کنندگان در این جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود مبنی بر نحوه فعالیت این سازمان پرداخت.

شرکت کنندگان در این نشست مهمترین هدف از ایجاد این سازمان را ایجاد محیط حرفه ای مذهبی که در قالب ارگانی واحد اطلاع رسانی و مشاوره مذهبی در سراسر روسیه باشد، اعلام نمودند. مفتی مسکو ایلدار علاءالدین اف با اشاره به اینکه سازمان مورد نظر بایستی به طور فعال به حل مسائل جامعه اسلامی بپردازد اظهار داشت، «بایستی وحدت جامعه اسلامی حفظ و تقویت گردد. بایستی ثابت کنیم که بخاطر وحدت جامعه اسلامی آماده ایم که اختلاف نظرات را کنار بگذاریم و در راستای ایجاد صلح و توافق بین جامعه اسلامی تمام تلاش  خود را بکار گیریم و به صورت مشترک در این راستا عمل کنیم.»

رفیق محمدشین اظهار داشت که نمایندگان تشکیل دهنده این سازمان می توانند از هرکدام از سازمان های اسلامی باشند، اما بایستی دارای تحصیلات مرتبط و شرایط مورد نیاز باشند.

منبع خبر: پورتال اسلام روسیه

https://islamrf.ru/news/russia/rusnews/43852/

تاریخ خبر: 30 فروردین 1397

 

 شماره خبر : 938      تاريخ : 2018/04/19        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  شخصیت ها ،  سازمان ها،مراکز،موسسات و تشکل ها ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :