جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, October 30, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

تاسیس انجمن بین المللی تلویزیون دانشجویی در روسیه

به زودی انجمن بین المللی تلویزیونی به نام «ام.آ.اس.تی» در روسیه تاسیس خواهد شد که به عنوان شبکه مرکزی برای همکاری و هماهنگی مراکز دانشگاهی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

  

سرویس فدرال: برای تاسیس انجمن بین­المللی تلویزیونی «ام.آ.اس.تی» از روزنامه­نگاران جوان روسیه دعوت شده است تا برنامه­های تلویزیونی خود را روی کانال «آموزش»[1] آماده و پخش کنند. به کمک این استودیو، تمام جوانان از سراسر روسیه فرصتی برای اتصال تحصیلات پایه با تجربه عملی خواهند داشت. یکی از تجربیات موجود که در این طرح نیز مورد استفاده قرار می­گیرد، طرح «مدرسه عالی مدیاکارت روسیه» است که بخش مطبوعاتی و رسانه­ای اکثر دانشگاه­های کشور را به هم مرتبط ساخته و هر هفته مطالبی را آماده و برای تمام مناطق فدراسیون روسیه پخش خواهد کرد.

به موجب طرح «ام.آ.اس.تی» (ماست) که تمرکز خود را بر اجرای پروژه جهانی همکاری با استودیوهای دانشجویی کشورهای مختلف گذاشته است، دانشگاه­های روسیه زمینه­های لازم برای کسب تجربه روزنامه­نگاران جوان در خارج از کشور را فراهم آورده و برنامه همکاری­های بین­المللی را توسعه می­دهند. بر مبنای این طرح، دانشجویان روس با دانشجویان کشورهای عضو سازمان بریکس و شانگهای تعامل بسیار نزدیکی خواهند داشت.

از این رو اساتیدی در حوزه رسانه با جوانان کار خواهند کرد تا به مرور زمان، هر یک از اعضای این انجمن (هر جوان) بتوانند در تهیه مطلب برای دیگر اعضا، مهارت داشته باشند.

مطالب تهیه شده استفاده داخلی و خارجی خواهند داشت و به این ترتیب طرح «ماست» به ابزاری موثر برای شکل­دهی ارزش­های جوانان در جامعه و اتخاذ موضعی درست در زندگی تبدیل خواهد شد. این طرح با حمایت وزارت آموزش و علوم فدراسیون روسیه، دومای دولتی فدراسیون روسیه، آکادمی علوم روسیه، کانال تلویزیونی آموزش ملی «آموزش»، دانشگاه ملی «مدرسه عالی اقتصاد»، اتحادیه مدیران دانشگاه­های روسیه، اتحادیه جوانان روسیه، آکادمی اوراسیایی تلویزیون و رادیو و آکادمی بین­المللی تلویزیون و رادیو به اجرا درخواهد آمد.

منبع: سایت علمی روس اِستادی

http://rustudy.ru/mezhdunarodnuyu-assotsiatsiyu-studencheskogo-televideniya-sozdadut-v-rossii/[1] просвещение

 شماره خبر : 94      تاريخ : 2015/11/30        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  رسانه و فضای مجازی ،  تلویزیون ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :