جامعه و فرهنگ روسیه

 Sunday, October 25, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

مناطق فقیرنشین و کم درآمد روسیه

جمهوری تیوا در صدر لیست فقیر ترین و کم درآمدترین مناطق روسیه قرار دارد.

  


تیوا، اینگوشتیا و کالمیکی در صدر مناطق فقیرنشین روسیه هستند. به گزارش «لنتا.رو» به نقل از یلنا گریشینا رئیس مرکز فرهنگستان روسیه از بخش اقتصاد ملی و مدیریت عمومی جمهوری، تیوا دائما در صدر لیست مناطق فقیر نشین روسیه است. در این جمهوری تقریبا از هر دو نفر یک نفر با فقر دست و پنجه نرم می کند.

یلنا گریشینا خاطرنشان کرد، «جمهوری تیوا دائما در صدر این لیست است. در این جمهوری درآمد تقریبا نیمی از مردم پایین تر از حداقل درآمد لازم برای زندگی در این منطقه از روسیه است.»

به گزارش مرکز آمار روسیه، در سال 2016 در کشور 19.6 میلیون نفر فقیر وجود دارد. بر این اساس، 42.1 درصد جمعیت جمهوری تیوا دارای درآمد کمتر از حداقل مورد نیاز برای زندگی بودند. جمهوری اینگوشتیا با 32 درصد، و جمهوری کالمیکی با 31.2 درصد در جایگاه بعدی قرار دارند. در جمهوری های آلتای، کاباردینو-بالکاری و کاراچایو-چرکسیا تقریبا یک چهارم جمعیت فقیر هستند. اطلاعات مربوط به این حوزه از سال 2017 تاکنون منتشر نشده است.

بر اساس پژوهش های مرکز افکار سنجی عمومی روسیه که در ماه می سال 2017 انجام پذیرفت، یک دهم مردم روسیه حتی توان خرید مواد خوراکی را نیز ندارند. علاوه بر این، یک سوم نیز اظهار داشتند که قادر به خرید لباس جدید نیستند.

منبع خبر: خبرگزاری ماگاس

http://www.magas.ru/content/nazvany-samye-bednye-regiony-rossiityvaingushetiya-kalmykiya

تاریخ خبر: 29 فروردین 1397

 شماره خبر : 944      تاريخ : 2018/04/18        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : جامعه ،  امنیت،رفاه معیشت و اشتغال ،  معیشت ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :