جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, October 22, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

روسیه چه مقدار در جام جهانی 2018 کسب درآمد خواهد نمود؟

صرف نظر از تمام دستاوردهایی که مسابقات جام جهانی فوتبال 2018 برای روسیه به همرام داشته است، این موضوع افزایش کیفیت زندگی اجتماعی شهروندان روسیه را به همراه داشته است.

  


مبلغ 867 میلیارد روبل (معادل 13 میلیارد و 984 میلیون دلار)- تاثیر برگزاري جام جهانی 2018 روسيه، در تولید ناخالص داخلی در بازه زمانی سال 2013 تا 2020 در روسيه مي باشد. تعداد 220 هزار شغل جديد در طي این سالها ايجاد مي شود. مبلغ 150 تا 210 میلیارد روبل (2میلیارد و 420 میلیون تا 3 میلیارد و 387 میلیون دلار)- تأثیر سالانه بر تولید ناخالص داخلی در طي  سال های 2013 تا2020 براي هر سال است. از سوي ديگر، مبلغ 150 میلیارد روبل (معادل 2 میلیارد و 420 میلیون دلار) مالیات اضافی در بودجه فدرال و منطقه ای در خصوص آماده سازی و برگزاری جام جهانی 2018 در بازه زمانی 2013 تا 2018 تعيين شده است.

الکسي سورکين، مدیر کل کمیته برگزاری جام جهاني روسیه 2018، در مصاحبه اخير خود در خصوص آمادگی روسیه برای برگزاري مسابقات، نحوه مديريت طرفداران و تاثير مالي و معيشتي برگزاري جام جهاني در روسيه اظهار نظر نمود. سورکين گفت، «تاثیر جام جهانی در زمینه های اقتصادی و اجتماعی در روسيه بسيار قابل توجه است. ما تمام اسناد را بررسي نموديم، ما کلیه ارقام و شاخص ها را مورد بررسي قرار داديم. در ابتدا، مبلغ هزینه های جام جهانی بيشتر از انتظار ما بود. اما ما تصمیم گرفتیم استادیوم های «اسپارتاکوس» و «زنيت» را از محاسبات هزينه هاي جام جهاني جدا کنيم، چون هزينه اين استاديوم ها متوجه باشگاه خصوصي آنها بود.

 اگر ما در مورد تاثیر اقتصادی جام جهاني بر روسيه صحبت کنیم، باید آن را به دو مرحله تقسیم کنیم. در مرحله اول مي بايست تاثير برگزاري جام جهاني از سال 2013 تا 2018 را در نظر بگيريم. ما هزینه های عملیاتی را بررسی کردیم، سعی کردیم درآمد گردشگری را پیش بینی کنیم. مبلغ هزینه کل جام جهانی 2018 در این دوره یک درصد از تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی کل کشور) در سال بود. اگر تاثیر اقتصادی بلندمدت را در نظر بگيريم، یک محرک قدرتمند برای رشد کشور خواهيم داشت.

اگر ما در مورد نفوذ اجتماعی صحبت کنیم، کیفیت زندگی شهروندان روسيه، زیرساخت های پزشکی و شهرها بهبود يافته است. ما 116 بیمارستان اختصاصي بنا نموديم. از سوي ديگر، توسعه فرهنگي و ورزش از تاثيرات جام جهاني است. پس از دریافت حق میزبانی این تورنمنت، اقتصاد کشور بهبود يافت.

- چند طرفدار خارجی از روسیه بازدید خواهد کرد؟

- انتظار می رود که حدود 500 هزار گردشگر و طرفدار فوتبال، توريست خارجی به روسیه سفر کنند.

 آیا شما از طرفداران متعصب فوتبال از آلمان نمي ترسيد؟

- ما امیدواریم که همه هواداران واقعی آلمان به روسيه سفر کنند. ما برای برقراری امنیت با مقامات دولتي، جلسات متعددي داشتيم. ما همه اطلاعات لازم طرفداران فوتبال در جهان را در اختيار نداريم. اما ما یک سیستم امنیتی جهانی داریم. ما همچنین با همکاران بین المللی خود در ارتباط مستقيم هستيم.

- آیا مقررات خاصي براي طرفداران روسی وجود دارد؟

- گفتگوهای تفسیری و توجيه کننده با طرفداران تيم ملي روسيه، توسط سازمان های اجرای قانون انجام شده است. ما یک بروشور ویژه براي قوانين طرفداران در استادیوم ها، و لیستی از موارد ممنوعه آماده کرديم.

- روسيه تا چه ميزان آمادگي برگزاري جام جهانی را دارد؟

- تا آغاز جام جهاني 50 روز باقي مانده است. ما ظرفیت استادیوم ها را در مسابقات مقدماتي افزایش داديم. کل زیرساخت ها، تقریبا آماده است. روسيه اکنون آماده برگزاري جام جهاني است.

منبع خبر: خبرگزاری اسپرت اکسپرس

https://www.sport-express.ru/football/world/chempionat-mira-2018/reviews/skolko-deneg-zarabotaet-rossiya-na-chm-2018-1401112/?ua=dt

تاریخ خبر: 25 آوریل 2018

 

 شماره خبر : 956      تاريخ : 2018/04/25        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : جامعه ،  امنیت،رفاه معیشت و اشتغال ،  معیشت ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :