جامعه و فرهنگ روسیه

 Friday, October 30, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

با فیلترینگ تلگرام، شبکه های اجتماعی دیگر نیز در روسیه با اختلال رو به رو شدند

سرویس فدرال نظارت در حوزه روابط و فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی روسیه، اعلام نمود، مسدود کردن تلگرام به طور موقت موجب ایجاد اختلال در دیگر شبکه های اجتماعی از جمله یاندکس و فیسبوک شده است.

  

سرویس فدرال نظارت در حوزه روابط و فناوری اطلاعات و ارتباطات جمعی روسیه در صفحه فیس بوک خود اعلام نمود، فیلترینگ تلگرام به خاطر مشکلات فنی موجب اختلال کوتاه مدت در IP آدرس های شبکه های اجتماعی خارجی و روسی شد؛ این مشکل حل می شود.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود، «طبق گزارش های رسانه ها در خصوص فیلترینگ برخی آدرس های آی پی شبکه های اجتماعی روسی و خارجی، آی پی های آنها دچار فیلترینگ نشده اند.»

سازمان نظارت روسیه در عین حال اعلام نمود که قصد ندارد آدرس های آی پی این اپراتورهای مخابراتی را محدود نماید.

روزنامه كامرسانت به نقل از سازمان نظارت روسیه نوشت که بیش از 180 آدرس آی پی شبکه های اجتماعی فیسبوک، توئیتر، ادناکلاسنیکی و و کانتکت در روسیه مسدود شده است. در این لیست، برخی از آدرس های IP یاهو و سرویس روسی روزنامه های «لایو اینترنت» یافت می شود.

در اوایل ماه آوریل دادگاه محلی تاگسکی درمسکو به دلیل عدم ارائه کلید رمزگزاری کاربران به دولت روسیه، رای به مسدود نمودن شبکه اجتماعی تلگرام داد. قاضی دادگاه، جولیا اسمولین اعلام نمود که، دسترسی به این پیام رسان تا زمان انتقال کلید و الگوریتم رمزگشایی کاربران محدود می شود.

به نقل از سازمان نظارت، برای جلوگیری از مسدود کردن تلگرام سایت های آمازون و گوگل به عنوان متولی امر دست به کار شدند، که اين امر موجب مسدود کردن آدرس آی پی این شرکت ها شد در روسیه شد.

منبع خبر: خبرگزاری ریا نووستی

https://ria.ru/society/20180427/1519520183.html

تاریخ خبر: 11 اردیبهشت 1397

 


 شماره خبر : 966      تاريخ : 2018/05/01        آرشيو جامعه       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  رسانه و فضای مجازی ،  شبکه های اجتماعی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :