جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, February 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

مردم ماخاچ قلعه خواهان بازگشت انتخابات مستقیم به این جمهوری هستند.

شماری از مردم ماخاچ قله در روز جهانی کار، طی برگزاری راهپیمایی به وضعیت بیکاری اعتراض داشتند و خواهان ایجاد شرایط انتخابات مستقیم در این جمهوری بودند.

  


این راهپیمایی به ابتکار حزب کمونیست فدراسیون روسیه انجام گرفت. محمود محموداف رئیس بخش منطقه ای حزب کمونیست روسیه در بیانیه خود اظهار داشت که اول می روز کار- روز مبارزه کارگر با نظام سرمایه داری است.

محموداف رئیس بخش منطقه ای حزب کمونیست روسیه در سخنان خود تاکید نمود که نیروهای متخصص داغستانی به خاطر سیاست غلط مسئولین دولتی در سرزمین مادری خود جایی ندارند و برای یافتن کار و اشتغال مجبور اند این منطقه را ترک کنند و روانه و آواره دیگر مناطق شوند.

رهبر کمونیست های محلی داغستان افزود، ما خواهان انتخابات مستقیم در تمام سطوح دولتی خود هستیم، تا اینکه رئیس دولت، نمایندگان شهری و منطقه ای و رئیس جمهوری را خود مردم این منطقه انتخاب کنند.

تمیرلان حاجییف دیگر فعال سیاسی در این راهپیمایی اظهار داشت که با وجود منابع غنی و ثروت طبیعی بسیاری از مردم فقیر هستند و به سختی امرار معاش می کنند. ایشان افزود، فقدان عدالت در توزیع منابع بسیار ملموس است و قدرت به طرز موروثی به دیگری منتقل می شود.

به گزارش نماینده حزب منطقه ای کمونیست بیش از صدها تن در این راهپیمایی حضور یافتند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی روز کار را به دوران شوروی نسبت می دهند و معتقد هستند که تنها در آن دوره حقوق مردم و کارگران رعایت می شده است.

منبع خبر: کافکاز اوزل آبزور

http://www.kavkaz-uzel.eu/articles/319920/

تاریخ خبر: 11 اردیبهشت 1397

 شماره خبر : 967      تاريخ : 2018/05/01        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  مسلمانان و حکومت ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :