جامعه و فرهنگ روسیه

 Tuesday, October 27, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

تلفیق هنر و ورزش به مناسبت برگزاری جام جهانی 2018 روسیه

نمایشگاه بزرگ تلفیق هنر و فوتبال، در موزه هنری تریتیاکوفسکی روسیه، افتتاح شد.

  


مراسم افتتاحیه نمایشگاه «فوتبال و غیر از فوتبال»، مختص به جام جهانی، در گالری و موزه تریتیاکوفسکی برگزار گردید. در این نمایشگاه بازدیدکنندگان فرصت دیدن اشیاء هنری کم نظیری را خواهند داشت.

آقای زلفیر تریوگولوف مدیر گالری تریتیاکوفسکی در این خصوص گفت، «این نمایشگاه، که در داخل سالن گالری ترتیاکف واقع شده است، فضای بزرگی در طبقه سوم و چهارم این موزه را به خود اختصاص داده است. نمایشگاه هنر و ورزش به مناسبت آغار مسابقات جام جهانی فوتبال در روسیه در 14 ژوئن برگزار می شود.» 

به گفته وی، این نمایش نه تنها پاسخگوی رویدادهای ورزشی است، بلکه فرصتی برای تجدید نظر و بازدید از گنیجینه های این گالری، مجسمه ها و تابلوهای زیبای آن می باشد.

بخش بازگشت به دوران قدیم: با دیدن این بخش از نمایشگاه و با دیدن آثار مربوط به آناتومی بدن، توانایی مطالعه، تجزیه و تحلیل و ارائه زیبایی باور نکردنی از بدن انسان و قدمت هنر باستانی در بازدید کنندگان برانگیخته می شود. ورزش در دهه 20 تا30 قرن حاضر به عنوان یک مفهوم جدید برای زیبایی باطنی و ظاهری مطرح گردید.

به نقل از مدیر گالری تریتیاکوفسکی، «در این نمایشگاه تابلوی «دروازه بان» توسط الکساندر دینکا به معرض نمایش درآمده است. این تصویر مهم ترین کار اختصاص داده شده به فوتبال، نه تنها در هنر روسیه بلکه در دنیای هنر قرنن بیست است. در این تصویر می توانید ببینید که چگونه فوتبال و پرواز دروازه بان با یکدیگر ادغام شده اند و به منبع باور نکردنی  الهام تبدیل شده اند. این تصویر به عنوان یکی از آثار خاطره انگیر در تاریخ هنر روسیه قرن بیست است.»

به نقل از برگزارکنندگان، این نمایشگاه با استقبال بسیار رو به رو خواهد شد. علاوه بر این، در طول روزهای برگزاری جام جهانی 2018 برای افرادی که دارای گذرنامه فوتبال (fan id) هستند، ورود به این نمایشگاه آزاد خواهد بود. از سوی دیگر در دو سالن دیگر این نمایشگاه، تصاویر و تابلوهای دو نقاش معروف روسیه، ناتالیا گانچارووا و کازمیر مالوویچ در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

مؤسس این نمایشگاه، لاریسا بدرتینووا در خصوص آثار به نمایش در آمده می گوید، «تمرکز این نمایشگاه بر روی مجسمه های ورزشی و تصاویری از ورزشکاران است.»

همچنین، این نمایشگاه آثار نقاشی مربوط به سال های 1920 تا 1990 مجموعه گالری تریتیاکوفسکی را به نمایش می گذارد. اطلاعات بیشتر در خصوص تاریخ هنر شوروی و روسیه در بخش های دیگر این گالری در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

از جمله برنامه های تکمیلی و تفریحی روزهای جام جهانی در روسیه: نمایشگاه تاریخ فوتبال میهنی در «ودنخا» در مسکو، نمایشگاه «ورزش در زمان شوروی، نقاشی، مجسمه سازی» در موزه روسیه در سنت پترزبورگ، نمایشگاه «رودچنکو و استاپونوف» در مسکو، تاریخ فوتبال در موزه پوشکین در مسکو، نمایشگاه عکس«یورگن تلر»، تاریخ مسابقات جام جهانی فوتبال در موزه«گاراژ» در مسکو، نمایشگاه «گل» در آرسنال در نیژنی نووگورود، نمایشگاه پوستر مسابقات قهرمانی جهان در موزه فوتبال ورونین در سارانسک، نمایشگاه «فوتبال ماراتن» در موزه فلتسین در کراسنادار، نمایشگاه «فوتبال در آینده» از مجموعه «سامارا در کیهان» در سامارا، نمایشگاه ورزش در کالینینگراد، و همچنین برنامه تفریحی «شب فوتبال» در موزه ماشکوف در ولگاگراد برگزار خواهد شد.

منبع خبر: خبرگزاری تاس

https://worldcup2018.tass.ru/articles/5185147

تاریخ خبر: 8  می 2018

 

 شماره خبر : 979      تاريخ : 2018/05/08        آرشيو فرهنگ       آرشيو همه اخبار

تگ ها : فرهنگ ،  فرهنگ (کلیات) ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :