جامعه و فرهنگ روسیه

 Tuesday, October 27, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

واکنش به قانون آموزش زبان های ملی در روسیه

نمایندگان چوواشی احتمالا به خاطر تصویب قانون جدید مرتبط با آموزش زبان های ملی از دومای دولتی فراخوانده شوند.

  

راویل حسنلولین نماینده جمهوری تاتارستان در دومای دولتی فدراسیون روسیه در مصاحبه با «تاتار-اینفورم» به نقد از لایحه آموزش اختیاری زبان های ملی در جمهوری های روسیه پرداخت.

 لازم به ذکر است که در ماه آوریل سال جاری لایحه آموزش اختیاری زبان های ملی در جمهوری ها در پارلمان روسیه مطرح گردید. در این سند هدف از طرح موضوع آموزش اختیاری زبان های ملی جمهوری های روسیه، جلوگیری از تضعیف موقعیت زبان رسمی روسیه بیان شده است.

نماینده جمهوری تاتارستان در دومای دولتی افزود، از بین بردن زبان­های ملی به معنی نابود کردن یک قومیت و فرهنگ است. ایشان خاطرنشان کرد که این لایحه بایستی تغییر کند و بند آموزش اختیاری زبان های ملی در جمهوری های روسیه اصلاح گردد.

راویل حسنلولین نماینده جمهوری تاتارستان تاکید نمود در صورتی که بخش مربوط به آموزش اختیاری زبان های ملی اصلاح نگردد، نه ایشان و نه هیچ یک از همکاران ایشان به تصویب این ماده قانونی رای نخواهند داد.

موضوع آموزش زبان های ملی جمهوری های روسیه سال گذشته مطرح گردید و در سال جاری به صورت لایحه به پارلمان ارائه شد. در سال 2017، نمایندگان مجلس جمهوری تاتارستان طرح تدریس زبان تاتاری به میزان دو ساعت در هفته در مدارس این جمهوری را تصویب نمودند. نمایندگان تاتارستان معتقد هستند که تصویب لایحه قانونی مبنی بر آموزش اختیاری زبان های ملی باعث از بین رفتن این زبان ها خواهد شد.

لازم به ذکر است که در دیگر مناطق روسیه، از جمله داغستان، کاراچایو-چرکسیا، اینگوشتیا، چچن، در قالب درخواست و طرح تقاضا از نمایندگان مربوطه خواسته اند که این ماده قانونی را بدون اصلاح بند آموزش اختیاری به تصویب نرسانند.

منبع خبر: ماگاس

http://www.magas.ru/content/deputat-khusnulinavtory-zakonoproekta-dobrovolnom-izuchenii-rodnykh-yazykov-sami-ponyalichto

تاریخ خبر: 26 اردیبهشت 1397 

 شماره خبر : 988      تاريخ : 2018/05/16        آرشيو ادیان و اقوام       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ، ادیان و اقوام ، فرهنگ ،  فرهنگ ، اقوام ، زبان و ادبیات ،  زبان ، زبان ، زبان، فرهنگ و هویت قومی ،  

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :