جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, October 22, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

رمضان قدیروف از رهبران کشورهای اسلامی برای مقابله با تروریسم دعوت کرد

رئیس جمهور چچن طی یادداشتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود از تمام رهبران کشورهای اسلامی خواست که با تروریسم و بویژه «حکومت ابلیس» مقابله کنند. پس از ایراد این سخنان از سوی قدیروف، بسیاری از سیاستمداران و شخصیت های مذهبی و اجتماعی روسیه مراتب حمایت خود را از این بیانیه ابراز نمودند.

  

سرویس مناطق: "رمضان قدیروف" رئیس جمهور چچن در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "دویست کودک تیرباران شده­اند... این ویدئو را میلیون­ها نفر از سراسر دنیا دیده­اند؛ رسانه­های بزرگ دنیا اخبار آن را منتشر کرده­اند؛ تا پیش از این نیز شاهد صحنه­های کشتار وحشیانه زنان و کودکان و سایرین بودیم. شبه نظامیان «حکومت ابلیس» انسان­ها را به دار می­کشند، سر می­برند، می­سوزانند، قطع عضو و تیرباران می­کنند... ماشین مرگ هر روز و هر شب، هفته­ها، ماه­ها و سال­ها به کار خود ادامه می­دهد. مسلمانان به دست کسانی کشته می­شوند که خود را مسلمان می­نامند. ماموران امنیت ایالات متحده امریکا و کشورهای غربی سران سازمان­های تروریستی را به اندک بهایی خریداری می­کنند تا خون مسلمانان را بریزند و ثبات کشورها را در هم بشکنند و چهره اسلام را سیاه کنند. برای مسلمانان دردها و مشکلات دیگری نیز در این دنیا هست."

رئیس جمهور چچن تاکید کرد که ایالات متحده در افغانستان به اسم مبارزه با تروریسم، 30 سال مسلمانان را نابود کرد، خانواده­ها را از دم گلوله گذراند و بیمارستان­ها را با بمب ویران ساخت. همین چندی پیش بود که ایالات متحده و هم­پیمانانش به اسم بهار عربی در لیبی، تونس، سوریه، یمن و مصر آتش جنگ داخلی را شعله ور کردند و حال تمام کشورهای حاشیه خلیج فارس در لیست انتظار به سر می­برند.

قدیروف در ادامه می­نویسد: "من وظیفه خود می­دانم که رهبران عربستان سعودی، قطر، کویت، بحرین، عمان، امارات متحده عربی، اردن، مراکش، الجزایر، ترکیه، ایران، مالزی، اندونزی، پاکستان و ... را خطاب قرار دهم... تا چه وقت در مقابل این رفتارها نسبت به امت محمد (ص) ساکت بنشینیم؟ چرا جمع نمی­شوید و با هم بحث و گفتگو نمی­کنید؟ چرا هیچ اقدامی برای نابودی داعش نمی­کنید؟ چرا به امریکا و متحدینش نمی­گویید «بس است!»؟ نکند که فکر می­کنید دشمنان اسلام به همین بسنده خواهند کرد؟ فردا آنها به اسم انقلاب دموکراتیک آتش را به کشورهای شما می­افکنند. من نمی­خواهم چنین اتفاقی رخ بدهد، نمی­خواهم مرگِ هیچ مرد یا زن مسلمانی را ببینم. ما 1،5 میلیارد مسلمان هستیم! جوان، سالم، قاطع و پرقدرت! اگر با هم متحد شویم، هر مشکلی را در ابعاد جهانی حل می­کنیم. من به اسم الله از همه شما می­خواهم که به این حوادث توجه کنید، راهی برای وفاق پیدا کنید و ساز و کاری برای جلوگیری از دشمن همه ما بیابید. خداوند همه ما را مورد لطف و رحمت خود قرار دهد!"

"روشن حضرت عباسوف" معاون اول شورای مفتیات روسیه در همین رابطه گفت که علمای جهان اسلام رای نهایی خود را اعلام و داعش را سازمان تروریستی غیر اسلامی معرفی کرده­اند. حال، نوبت سیاستمداران است که موضع متحدی را اتخاذ کنند. همچنین "یلنا سوتورمینا" رئیس کمیته دیپلماسی عمومی تالار اجتماعی روسیه تأکید کرد که نه تنها مقابله نظامی با داعش بلکه توسعه اشکال معنوی مقابله با این سازمان مد نظر است. به گفته وی، عملیات ضد تروریستی زمانی لازم می شود که بیماری به درجه بالا می رسد؛ اکنون مبارزه واقعی با گسترش تروریسم و افراطی­گری در میان جوانان جریان دارد. به عقیده وی، اگر در زمینه دیپلماسی عمومی هم جبهه واحد رهبران ملی و روحانیون تشکیل شود، نتیجه مثبت حاصل خواهد شد.

"گاجیمِت صفرعلی­یف" رئیس کمیته امور اقوام در مجلس دوما با اشاره به سخنان قدیروف گفت: "رفتار و اقدامات دولت اسلامی عراق و لوانت کاملا مغایر قوانین اسلام است." وی ابراز اطمینان کرد که جامعه جهانی صدای رمضان قدیروف را خواهد شنید. رمضان قدیروف درست می­گوید که برخی کشورهای خلیج فارس استانداردهای دوگانه­ای پیش گرفته­اند، زیرا این کشورها هنوز با خطرات داعش دست به گریبان نشده­اند، اما باید بدانند که فردا این مشکل به قلمروی آنها نیز رخنه خواهد کرد؛ باید یک جبهه متحد علیه این بیماری تشکیل داد.

منبع: سایت خبری گروزنی اینفورم/ روزنامه ایزوستیا

http://grozny-inform.ru/news/politic/65941/

http://izvestia.ru/news/595536

 

 

 شماره خبر : 99      تاريخ : 2015/11/30        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  دینی و تبلیغی ،  افراطی گری و تفرقه های قومی و دینی ،  

اخبار مرتبط :

  دعوت به مبارزه با وهابیت از سوی مفتی جمهوری تاتارستان
  موضع قدیروف در رابطه با حادثه تروریستی اخیر در چچن
  بررسی مسئله ممنوعیت وهابیت در روسیه
  پیشنهاد شورای بین مذهبی روسیه مبنی بر ممنوعیت «ایدئولوژِی وهابیت و سازمان های وهابی» و واکنش جامعه مذهبی این کشور به تصمیم مذکور
  خشم برخی از روحانیون اینگوشتیا از طرح ممنوعیت
  هشدار رهبران دینی تاتارستان در رابطه با وهابیت
  پیشنهاد شورای بین مذهبی روسیه مبنی بر قرارگیری وهابیت در میان ایدئولوژی های افراطی
  بررسی وضعیت مبارزه با رادیکالیزم و افراطی گرایی در قفقاز، در میزگرد برگزار شده در مسکو
  وزارت داخلی جمهوری تاتارستان از انهدام کامل حزب التحریر در تاتارستان خبر داد.
  اینگوشتیا تجربه خود در برخورد صحیح با شورشیان بازگشتی پیوسته به گروه تروریستی داعش را در اختیار سوریه قرار می دهد.
  پیشنهاد فدراسیون روسیه برای برگزاری کنفرانس جامع اسلامی با هدف برقراری صلح بین شیعه و سنی.
  دست تصوف داغستان
  پوتین عامل اصلی گرایش به تروریسم را نداشتن علم و دانش کافی دانست
  درخواست کمک از مفتی عین‌الدین در خصوص حفظ و مراقبت از اسلام سنتی در مقابل اصلاح‌طلبان
  سخنرانی مفتی تاجیکستان در مسجد جامع مسکو
  قفقاز شمالی؛ سرکرده جرایم تروریستی
  پشت پرده حمله به پلیس چچن
  بررسی راستگراهای افراطی و اسلامگراهای افراطی در شبکه اجتماعی
  دستور رئیس اینگوشتیا مبنی بر ایجاد کمیسیون ضد افراطی گری
  خطر ناشی از اقدامات مبلغین اسلامی خارجی در شرایط پس ازشوروی

   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :