جامعه و فرهنگ روسیه

 Thursday, February 20, 2020  امروز شمسی

تماس با ما  تماس با ما   گزارش ویژه  گزارش ویژه   درباره ما  درباره ما   مناطق  مناطق   صفحه نخست  صفحه نخست  
  چاپ

سفر هیئت اسلامی روسیه به مراکش

در دیدار هیئت اسلامی روسیه با رئیس سازمان اسلامی راه های مختلف همکاری شورای مفتیان روسیه با سازمان همکاری اسلامی در حوزه آموزش، علم و فرهنگ مورد بحث قرار گرفت.

  


هیئت اسلامی روسیه به سرپرستی آلبیر کرگانوف عازم مراکش شد. در این سفر، هیئت روسی با رئیس سازمان اسلامی مسائل آموزش، علم و فرهنگ سازمان همکاری اسلامی دیدار نمود. در این دیدار طرفین به بررسی مسائل مربوط به همکاری دراز مدت پرداختند.

در این دیدار راه های مختلف همکاری شورای مفتیان روسیه با سازمان همکاری اسلامی در حوزه آموزش، علم و فرهنگ مطرح و مورد تایید قرار گرفت.

در این دیدار طرفین بر لزوم گفت و گو بین فرهنگ ها و ادیان مختلف تاکید نمودند. عبدالعزیز عثمان خاطر با بیان اینکه پیش از این با سرگی لاوروف دیدار داشته و در راستای توسعه همکاری به قازان و سنت پطرزبورگ نیز سفر داشته اند، اظهار داشت که روابط روسیه و جامعه جهانی اسلامی در سطح بالا و مطمئنی قرار دارد.

 لازم به ذکر است که یازدهم ماه می در مراکش کنفرانس علمی با موضوع «نقش اورشلیم – قبله اسلام، اندیشه جدید در عصر جدید: اهداف و اصول متمدن» برگزار گردید. هیئت روسی به سرپرستی آلبیر کرگانوف نیز در این کنفرانس حضور یافت.

در این کنفرانس آلبیر کرگانوف رئیس شورای مفتیان روسیه بر حمایت از اورشلیم و مردم مظلوم فلسطین تاکید نمود و از جامعه اسلامی خواست که برای حفظ موقعیت اورشلیم و اماکن مقدس اسلامی تلاش نمایند.

منبع خبر: اسلام امروز

https://islam-today.ru/novosti/2018/05/12/delegacia-duhovnogo-sobrania-musulman-rossii-vo-glave-s-albirom-krganovym-soversila-rabocij-vizit-v-marokko/

تاریخ خبر:  16  می 2018

 

 

 

 شماره خبر : 996      تاريخ : 2018/05/16        آرشيو اسلام و مسلمانان       آرشيو همه اخبار

تگ ها : اسلام و مسلمانان ،  اسلام و مسلمانان (کلیات) ،   

اخبار مرتبط :


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :